Ҳурматли муҳокама иштирокчилари!
"Ўзбекистон Республикасини янада ривожлантириш бўйича ҳаракатлар стратегияси тўғрисида" Ўзбекистон Республикаси Президентининг Фармони лойиҳаси муҳокамаси бўйича таклифларни қабул қилиш муддати жорий йилнинг 28 январь куни соат 18-00да якунланди.

3.5. Туризм соҳасини ривожлантириш

Т/р184
Амалга ошириладиган тадбир“Туризм тўғрисида”ги Қонуннинг янги таҳририни ишлаб чиқиш.
Бажариш муддати2017 йил
I чорак
Ижро учун масъулларТуризмни ривожлантириш давлат қўмитаси, Иқтисодиёт вазирлиги, Молия вазирлиги, ТИАИСВ, ТИВ, ДБҚ, вазирлик ва идоралар  
Сарф-харажатлар (млн. сўм)-
Молиялаштириш манбалари-
Тақдим этиладиган ҳужжат шакли, амалга ошириш механизми, кутилаётган натижаЎзбекистон Республикаси Қонуни лойиҳаси.
Туристик соҳани ривожлантириш бўйича давлат сиёсатининг асосий йўналишлари аниқлаб берилади, мазкур соҳада тадбиркорликнинг кенг ривожланишига замин яратилади.

Изоҳлар ва уларга берилган жавоблар

Yuriy Naumov24.01.2017 21:54
В новом законе надо учесть, что туристы - это не только те, кто в графе цель визита в декларации по прибытии указал "туризм", но и те кто приехал в деловую командировку, в гости к родственникам, с частным визитом, на соревнования или на учебу. Именно так туризм определяется международной ассоциацией туризма. Все, кто приезжает в страну, не с целью ПМЖ или работы - являются туристами и они все оставляют в стране свои деньги (в той или иной степени). Поэтому стратегия развития туризма и новый закон о туризме должны учитывать этот факт тоже и создать благоприятные условия и туристический продукт в т.ч. и для вышеуказанных категорий граждан.
Маълумот учун26.01.2017 03:14
Благодарим за Ваш комментарий. Он будет более подробно рассмотрен при разработке законопроекта и других нормативно-правовых актов в данной сфере.